Polska James A. Michener

ISBN:

Published:

Paperback

639 pages


Description

Polska  by  James A. Michener

Polska by James A. Michener
| Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, talking book, mp3, RTF | 639 pages | ISBN: | 4.49 Mb

Niezwykła saga historyczno-przygodowa obejmująca czasy od pierwszego najazdu Mongołów w 1241 roku aż po rok 1981, okres po strajkach robotniczych i założeniu „Solidarności”. Książka, która miała setki tysięcy czytelników i przez długi okres czasuMoreNiezwykła saga historyczno-przygodowa obejmująca czasy od pierwszego najazdu Mongołów w 1241 roku aż po rok 1981, okres po strajkach robotniczych i założeniu „Solidarności”.

Książka, która miała setki tysięcy czytelników i przez długi okres czasu pozostawała w Stanach Zjednoczonych jedynym źródłem informacji o Polsce. Polska to dzieje trzech fikcyjnych rodzin – szlachciców Bukowskich, chłopów Buków oraz magnatów Lubońskich na tle burzliwych dziejów naszego kraju. Osią fabuły są wydarzenia historyczne, które kształtowały państwo polskie na przestrzeni wielu wieków – najazdy mongolskie, wojna z Krzyżakami, odsiecz wiedeńska, potop, rozbiory, wreszcie hitlerowska okupacja.Wydarzenia ważkie przeplatają się z prozaicznymi, życie codziennie z wiekopomną walką.

Na kartach powieści, obok jej fikcyjnych bohaterów, przewijają się wielkie postaci swoich czasów – Władysław Jagiełło, Jan III Sobieski, przedstawiciele największych rodów magnackich.Połączenie fikcji literackiej z historią kraju tworzy fascynującą mozaikę, która niepostrzeżenie przybliża czytelnikowi dzieje Polski.

Autor nie koncentruje się tylko na militarnych czy politycznych aspektach dziejów – wiele miejsca poświęca kulturze i zapomnianym już dzisiaj obyczajom. Głupota i mądrość, bogactwo i nędza, szlachetność i podłość – wszystko to miesza się ze sobą, tworząc barwną opowieść, która porwie nie tylko miłośnika historii.



Enter the sum





Related Archive Books



Related Books


Comments

Comments for "Polska":


simplehomenetworks.com

©2010-2015 | DMCA | Contact us