Czas tarantul Iwona Menzel

ISBN:

Published: 2008

Paperback

240 pages


Description

Czas tarantul  by  Iwona Menzel

Czas tarantul by Iwona Menzel
2008 | Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, AUDIO, mp3, RTF | 240 pages | ISBN: | 9.47 Mb

Vera jest młodą dziewczyną, której przyszło urodzić się w pierwszych latach minionego wieku, w prowincjonalnym miasteczku, w porządnej niemieckiej rodzinie o szlacheckich tradycjach. Choć wychowana w surowej dyscyplinie, pełna energii i radościMoreVera jest młodą dziewczyną, której przyszło urodzić się w pierwszych latach minionego wieku, w prowincjonalnym miasteczku, w porządnej niemieckiej rodzinie o szlacheckich tradycjach.

Choć wychowana w surowej dyscyplinie, pełna energii i radości życia, obdarzona została przez los wspaniałym głosem Nic więc dziwnego, że gdy jako osiemnastolatka trafiła do szykownego wielkomiejskiego Berlina, do domu bogatej i światowej matki chrzestnej, poczuła się niczym bohaterka bajki o Kopciuszku. A Kopciuszek musiał jedynie spotkać swego Księcia, a potem już tylko żyć długo i szczęśliwie.

Był początek lat trzydziestych XX wieku... Czas tarantul staje w jednym szeregu z takimi książkami jak Kabaret czy Mefisto. Niemcy nie chcieli widzieć, wiedzieć ani słyszeć tego, co działo się z ich sąsiadami, którzy byli tylko Żydami, ani tym bardziej tego, co przeżywali mieszkańcy jakiejś tam Polski. Jedni przymykali oczy, bojąc się stracić to, co już posiadali, inni korzystali z szybkiego awansu, będącego skutkiem ekspansji Niemiec. Za bezmyślność, strach, oportunizm, wszystko to, co w najlepszym wypadku pozwalało im żyć w przekonaniu, że nic się złego nie dzieje, a w najgorszym stać się trybikami potwornej, siejącej śmierć machiny, w większości przyjdzie im zapłacić.

Jednak życie nie jest bajką z morałem i nie jest nią również ta książka. Morał każdy czytelnik musi wyciągnąć sam.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Czas tarantul":


simplehomenetworks.com

©2010-2015 | DMCA | Contact us